GlutenPrima

Doplněk stravy

Obsahuje enzymy štěpící lepek.

Tradiční český výrobce léčiv, doplňků stravy a kosmetiky Biomedica, spol. s r.o., vyvinul speciální přípravek GlutenPrima s obsahem tří enzymů, které napomáhají štěpit glykoproteiny lepku.

Co je lepek?

Jedná se o směs dvou proteinů – gliadinu a gluteninu. Lepek se nachází v pšenici a dalších obilovinách jako je například ječmen a žito. Lepek umožňuje pečivu jako jsou chleby, koláče apod. držet pohromadě, dodává mu pružnost, nadýchanost a charakteristickou strukturu.

 

 

 

Vliv lepku na zažívání

U části populace se může objevit nesnášenlivost na lepek, což vede k  rozvoji autoimunitních reakcí organismu, které mohou být doprovázeny různými zdravotními komplikacemi. Působením enzymů dochází k rozkladu lepku, čímž umožňuje jeho lepší stravitelnost. Tím dojde ke zmírnění příznaků spojených s nesnášenlivosti na lepek. Doplněk stravy GlutenPrima obsahuje enzymy, které napomáhají štěpit peptidové vazby lepku a je určen pro osoby s intolerancí na potraviny obsahující lepek.

Složení:
Enzymy (neutrální proteáza, amyláza, glukoamyláza), maltodextrin, složení tobolky – hydroxypropylmethylcelulóza

Dávkování:

  • Děti od 12 let – dávkování konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.
  • Dospělí 1 tobolka vždy na začátku konzumace potravin obsahujících lepek.
  • Maximální denní dávka 2 tobolky.

Upozornění:
Není vhodné pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada vyvážené a pestré stravy. Neobsahuje lepek. Výrobek neslouží jako náhrada bezlepkové dietní stravy, je určen pro případ jednorázové náhodné konzumace potravin obsahujících lepek.


Nejčastější dotazy

Jak to funguje?

Doplněk stravy GlutenPrima obsahuje enzymy, které umožní rychlejší degradaci lepku.

Je GlutenPrima náhradou za bezlepkovou dietu?

Ne. GlutenPrima je určen pro případ jednorázové náhodné konzumace potravin obsahujících lepek.

Je přípravek vhodný pro vegetariány a vegany ?

Ano.

Jaká je doporučená dávka?

Dávkování: Děti od 12 let – dávkování konzultovat s lékařem nebo lékárníkem. Dospělí 1 tobolka vždy na začátku konzumace potravin obsahujících lepek, maximální denní dávka 2 tobolky.

Jsou enzymy bezpečné?

Ano, enzymy, které jsou v GlutePrima jsou obecně považované za bezpečné.


Objednejte si vzorek ZDARMA!