Příspěvek z diskuze na specializovaném webu celiaků:

Na GlutenPrima jsem vyzkoušel krajíc Šumavy a porci klasických lepkových špaget a bez jakékoli reakce… Dietu budu pořád držet, ale mít možnost zajít třeba na neplánovaný pracovní oběd má pro mě velkou cenu… Pokud byste chtěli referenci třeba na Vaše stránky, máte souhlas s použitím mého emailu. Jsem opravdu spokojený.“ Aleš. R.

 

 

 

Historie projektu GlutenPrima

„Inspirací pro zahájení projektu vývoje tohoto produktu byly zdravotní obtíže manželky jednoho z hlavních manažerů naší firmy. Byla u ní v dospělosti diagnostikována celiakie a cílem bylo ulehčit jí život s dietou, aby mohla jít bez obav do restaurace, popřípadě vyřešit náhodné ochutnání moukou zahuštěného jídla při vaření.
Samozřejmě se stala první osobou, která na sobě vyzkoušela účinnost přípravku a s výsledkem, který předčil očekávání, byla nadmíru spokojena.
Dotyčná manželka je za tuto možnost vděčná, nezneužívá toho a po převážnou většinu času dodržuje řádný dietní režim. Pro podobné užití je tedy náš výrobek zamýšlen a pro tuto skupinu zákazníků je GlutenPrima přínosnou novinkou na trhu. Rozhodně zdůrazňujeme, že v žádném případě nechceme, aby se tento doplněk stravy stal náhradou bezlepkové diety a ani ho takto neprezentujeme.“